Dabiskā gaismā

Otrais pasaules karš, apakšleitnants Ištvāns Šemetka dien ungāru armijas vienībā, kuras uzdevums ir iznīcināt partizānus un viņu atbalstītājus. Ungāru karavīri kontrolē purvainu apvidu, kam tikpat kā neiespējami piekļūt, un dzīvo pastāvīgās bailēs no sava neredzamā ienaidnieka. Kad virsnieks kādas nakts operācijas laikā iet bojā savējo apšaudē, Šemetka negaidīti spiests kļūt par neliela vada komandieri un tiek ierauts notikumos, kurus viņš nespēj kontrolēt.

Gads pirms kara

Vēsturiskā trillera centrā ir jauns cilvēks Pēteris Mālderis, viens no 20. gadsimta noslēpumainākajiem latviešiem. Filmas stāsts apspēlē viņa traģikomisko un sirreālo ceļojumu 1913. gadā, īsi pirms Pirmā pasaules kara sākuma, — laikā, kas pārvērta pasauli. Sižeta pamatā ir sazvērestības intriga, ko Pēteris cenšas atrisināt, bet dažādie stāsta pavērsieni vienlaikus ir arī reālu vēstures notikumu atspoguļojums, tādēļ filmas galvenais varonis savā ceļā sastop virkni pazīstamu vēsturisku personību — Ļeņinu, Freidu, Staļinu, Trocki, Prustu un citus zīmīgus personāžus. Filma ir Eiropas vēstures interpretācija, kas vēsta par vecās kultūras bojāeju.

Homo Sovieticus

Kopš PSRS impērijas sabrukšanas aprit 30 gadi, taču pēdējā laikā pasaulē un Latvijā tiek gan atdzīvināti totalitārās varas simboli, gan no jauna pārradīts padomju impērijas vēsturiskais stāsts. Režisors Ivo Briedis un žurnāliste Rita Ruduša, abi dzimuši PSRS laikā, filmā pēta Homo Sovieticus fenomenu, meklējot padomju cilvēka paliekas sevī un citos, līdz ar to arī atbildi uz jautājumu, vai Padomju Savienība ir beigusies.